poniedziałek, 11 maja 2015

878 ==> Dermaveel - krem na atopowe zapalenie skóry


Jakiś czas temu dzięki uprzejmości portalu UrodaiZdrowie otrzymałam do testów maść, krem do skóry atopowej. 
Jak wiecie taką skórę posiadam. Czyli coś bardzo dla mnie. 

Atopowe zapalenie skóry zwane również AZS już jest nazywane chorobą cywilizacyjną XXI wieku.

To nie tylko problem rodziców, odnoszący się do ich pociech, ale również coraz częściej ich samych. 
Obecnie na AZS cierpi około 10-12% populacji. 

Atopowe zapalenie skóry jest przewlekłym, nawrotowym schorzeniem dotyczącym naskórka i skóry właściwej.  Charakteryzuje się wybitnie nasilonym świądem, typową lokalizacją oraz charakterystycznymi zmianami skórnymi. 
Suchość skóry, zmiany zapalne skóry, bladość, nietolerancja wełny, pokrzywka to jedne z bardzo wielu objawów tej choroby. 


Na rynku, w aptekach pojawia się coraz więcej produktów, specjalnych preparatów, które pomagają w walce z AZS, i które dają wcale nie najgorsze rezultaty.

Jednym z nich jest właśnie Dermaveel. 


Dermaveel 

Dermaveel jest wyrobem medycznym stosowanym w leczeniu wspomagającym atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych dermatoz o niewiadomej etiologii, w przebiegu których występuje sucha skóra, zaczerwienienie i świąd skóry.

Nie zawiera sterydów, barwników, substancji zapachowych, parabenów, olei mineralnych oraz konserwantów.


Skład
ektoina, woda, gliceryna, glikol pentylenowy, pantenol, glikol kaprylowy, hydroksyetyloceluloza, trigliceryd kaprylowy/kaprynowy, olej z nasion Simmondsia chinensis, skwalan, tokoferol, olej z owoców Olea europaea, uwodorniony olej roślinny, masło z Butyrospermum parkii, wyciąg z owoców Vanilla planifolia alkohol denat., karbomer, karbomer sodowy, guma z Rhizobium, wyciąg z kory Corylus avellana, uwodorniona lecytyna, alkohole C12-16, kwas palmitynowy, ceramid 3.

Zawiera 3,7 % alkoholu.

Działanie
Dermaveel leczy objawy najczęściej stwierdzane u pacjentów z atopowym zapaleniem skóry: świąd, zaczerwienienie skóry, suchość skóry. Zawiera unikalną kombinację składników o działaniu przeciwświądowym, zmniejszającym stan zapalny oraz nawilżającym. Dermaveel zmniejszając stan zapalny i wspomagając procesy regeneracyjne łagodzi podrażnienia i uszkodzenia skóry. Pomaga odbudować powierzchniową warstwę skóry, stabilizuje błony komórkowe zwiększając w ten sposób odporność skóry na czynniki zewnętrzne. Substancje zawarte w kremie Dermaveel pozwalają przywrócić prawidłową funkcję bariery skórnej, prowadząc do odbudowy i ochrony skóry.. Dzięki właściwościom ochronnym i stabilizującym barierę skórną Dermaveel może być stosowany w celu zapobiegania zaostrzeniom choroby. Dermaveel dzięki zawartym w nim substancjom pochodzenia naturalnego, łagodzi podrażnienia,nawilża i chroni skórę. Składniki te zostały tak dobrane aby redukować objawy i zaspokajać zróżnicowane potrzeby atopowej skóry.

Najważniejszymi składnikami kremu Dermaveel są substancje pochodzenia naturalnego: ektoina, krem lamellarny i wyciąg z kory leszczyny.


Wskazania
Wyłącznie do stosowania zewnętrznego na skórę.Dawkowanie
Dermaveel powinien być stosowany dwa razy dziennie lub tak często, jak to jest konieczne, jeśli lekarz nie zaleci inaczej.

Krem należy delikatnie wmasować w uszkodzoną, zmienioną chorobowo skórę, aż zostanie on całkowicie wchłonięty.

Jeśli Dermaveel jest dobrze tolerowany, może być stosowany długotrwale.Przeciwwskazania:
Nie należy stosować kremu Dermaveel w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na ektoinę lub jakikolwiek inny składnik kremu.
W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej należy zaprzestać stosowania kremu Dermaveel.
Dermaveel nie powinien być stosowany na zainfekowaną skórę.
W celu zachowania higieny dane opakowanie powinno być stosowane wyłącznie przez jedną osobę.
W przypadku ciąży lub karmienia piersią, należy skonsultować się z lekarzem.


Działania niepożądane:
Jeśli w czasie stosowania kremu stan skóry ulegnie pogorszeniu lub jeśli nie nastąpi poprawa nawet po długotrwałym stosowaniu, należy zaprzestać jego stosowania i zasięgnąć porady lekarza.

W pojedynczych przypadkach obserwowano wystąpienie miejscowego, krótkotrwałego uczucia pieczenia.


Uwagi:
Interakcje pomiędzy kremem Dermaveel a innymi kremami nie są znane.

Należy zachować odstęp co najmniej 2 godzin pomiędzy zastosowaniem kremu Dermaveel a innymi stosowanymi zewnętrznie wyrobami medycznymi, produktami leczniczymi, kremami i lub produktami przeciwsłonecznymi.

Nie wolno stosować kremu Dermaveel po upływie terminu ważności.
Po otwarciu tuby nie należy stosować kremu dłużej niż 3 miesiące.
Dermaveel powinien być przechowywany w temperaturze od 2 °C do 25 °C. 
Dermaveel powinien być przechowywany w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.Jako że jest to lek, nie stosujmy go na własną rękę. Mimo, że produkt można dostać bez recepty, bardzo ważne jest, żeby tak jak ja skonsultować jego stosowanie z lekarzem rodzinnym albo prowadzącym dermatologiem.
Ja taką zgodę otrzymałam.
Krem stosowałam przy silnych atakach zapalenia. Gdy nie byłam w stanie zgiąć palców. 
Może zbyt długo czekałam, ale miałam wcześniej maść Elocom, która czasami działa, a czasami nie. Gdy ona nie działała, stosowałam ten krem. 
Dla mnie dużym plusem jest to, że krem nie zawiera sterydów ani parabenów.
Bardzo dobrze natłuszcza, powoli się wchłania, przynosi ulgę w miejscach, które bolą i swędzą. 
Otulają np palce i zgięcia łokci. Po kilku stosowaniach łagodzi problem. 
Krem ma apteczny zapach, który jednak znika bardzo szybko. 
Lek jest bardzo lekki, nie zostawia jak Elocom tłustej warstwy. 
Krem działa, ale nie na długo. Tylko na kilka godzin. W silnym ataku, konieczne jest nakładanie co kilka godzin. Tak jak każdy nowy lek, na początku pomaga. Potem wiadomo, skóra się przyzwyczaja i znowu trzeba zamienić z czymś innym.
Stosowałam go na ręce, zgięcia łokci, wewnętrzną stronę ud oraz szyję. 


Do pobrania jest darmowa aplikacja, która wspomaga leczenie AZS. Kameleon Derek zaprasza do wspólnej podróży każde dziecko, po całym świecie, aby kuracja mogła być przeprowadza długofalowo, a dziecko przy tym nie czuło zmęczenia i zniechęcenia.