Weronika Nawara - W czepku urodzone



Weronika Nawara - W czepku urodzone

Książkę kupiłam w Biedronce, przeczytałam kilka dni temu i zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Praca pielęgniarki jest ważna, i niestety mało doceniana. W Polsce jest związana z tym duża frustracja zawodowa, co możemy bardzo mocno odczuć w naszych szpitalach. 
Ukazane zostały różne aspekty kontaktu z pacjentem. Dobre i złe strony. Chwalone dobre postawy, a ganione te które nie nadają się do takiej pracy. Mam wrażenie, że książka miejscami jest chaotyczna i zabrakło pomysłu żeby płynnie ją poprowadzić. Anonimowe wywiady i wypowiedzi nie dodają profesjonalizmu. Mimo wszystko polecam. 

Pielęgniarki. Kończą trudne studia, dostają niskie pensje. Frustruje je, gdy traktowane są wyłącznie jako pomocnice lekarzy – przecież wykonują ciężką i wymagającą pracę. Często też niewdzięczną, bo pacjenci potrafią dawać w kość. A jednak kochają to, co robią. Czerpią z pracy ogromną satysfakcję i chcą opiekować się chorymi. Pielęgniarstwo to coś więcej niż zawód. Przejdź się z nimi po szpitalnym korytarzu, a dowiesz się, jak naprawdę wygląda ich życie.

„To były długie godziny rozmów z pracownikami różnych oddziałów i szpitali z wielu miast i placówek. Rozumiejąc ich przeżycia, analizując przemyślenia i wspominając własne doświadczenia, jeszcze głośniej mogę powtórzyć jedno z moich ulubionych pytań: Jestem pielęgniarką, a jaka jest twoja supermoc?”


Wydawnictwo Otwarte