poniedziałek, 19 grudnia 2016

1118 ==> Efektima Mani-Spa Maska rękawica do dłoni


 Jakiś czas temu w moim Rossmanie natknęłam się w dziale z kremami do rąk na nowości marki Efektima. Maski w rękawiczkach do rąk.
Popatrzyłam dokładniej i obok znalazłam skarpetki do stóp tej samej marki.
Jako że olejek kokosowy do ciała i włosów tej marki jest jednym z moich ulubionych, postanowiłam się skusić. 
Na obecnej promocji z drogerii Rossmann ta maseczka kosztuje około 11 zł, więc zrobiłam zapas dla siebie oraz na prezenty dla bliskich, a Wam postanowiłam napisać o niej kilka słów.

W zgrabnej estetycznej saszetce znajdziemy dwie bardzo dobrze nasączone rękawiczki na obie dłonie. Producent namawia, abyśmy maskę trzymały 15 minut. 
Ja najpierw zrobiłam porządny piling dłoni, następnie przygotowałam sobie laptopa, włączyłam ulubiony serial, nałożyłam maseczkę, docisnęłam i trzymałam ją na dłoniach dobre 50 minut. Po tym czasie, po ściągnięciu maski i tak miałam bardzo duży nadmiar preparatu na dłoniach, który starannie wmasowałam. Czekałam aż się wszystko wchłonie i nic nie spłukiwałam. 

Zdarzyło mi się być kilka razy u kosmetyczki na parafinowym zabiegu na ręce. Płaciłam za niego jednorazowo około 35 zł. 
Tutaj, po zastosowaniu maseczki efekt jest praktycznie identyczny. 
Tylko w przypadku parafiny czułam przyjemne ciepło, a tutaj miałam cały czas wrażenie, że trzymam dłonie w zimnym żelu. Ale poprosiłam mamę o pomoc, i po 15 minutach owinęła mi ręce w ciepły koc i już było przyjemnie.
Dłonie po zastosowaniu maseczki są ekstremalnie nawilżone i wygładzone. 
Miałam lekkie podrażnienia na kostkach palców, które zostały złagodzone. 
Moje ręce niestety są bardzo zniszczone, mam skórę atopową, suchą, która pęka i wygląda bardzo staro. Takie maseczki nie są w moim przypadku dodatkiem do pielęgnacji, ale koniecznością. 
Efekt nawilżenia i gładkości utrzymuję się na dłoniach około 4 dni (mniej więcej tyle samo co po zabiegu parafinowym). Potem niestety wszystko wraca do normy, mimo ciągłego kremowania. 
Zapach maseczki jest bardzo przyjemny.
Nie uczuliła mnie. 
Jest wygodna w stosowaniu. Nic się nie marnuje. 

Moja ocena 9/10 pkt.